Klub młodego odkrywcy

Klub młodego odkrywcy to ogólnopolski program koordynowany przez Centrum Nauki Kopernik.

Pod opieką nauczycieli młodzi odkrywcy przeprowadzają eksperymenty i badania naukowe.

Kluby zrzeszone są ogólnopolską sieć.
Sieć KMO stwarza szerokie możliwości, zarówno opiekunom klubów, jak i uczniom.

Nauczyciele mają dzięki niej dostęp do przepisów na zajęcia rozbudzające ciekawość i naukowe pasje.

Uczniowie mogą nawiązywać kontakty z innymi klubami, planować wspólne projekty i brać udział w konkursach.
Mogą również korzystać z porad konsultantów Centrum Nauki Kopernik specjalizujących się w prowadzeniu pokazów i warsztatów.