Warszawska syrenka

Ujawnianie młodych talentów recytatorskich i pobudzenie aktywności artystycznej, popularyzacja literatury i kształtowanie nawyku czytania, ożywienie kontaktu z poezją polska i zagraniczną – to główne zadania Warszawskiej Syrenki.
Konkurs, z blisko czterdziestoletnią tradycją, jest adresowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Co roku, w eliminacjach bierze udział kilka tysięcy dzieci i młodzieży z województwa mazowieckiego.
Na przesłuchania finałowe przyjeżdża ok. 200 dzieci z Mazowsza – połowa spoza Warszawy.
Organizatorami eliminacji są szkoły podstawowe, gimnazjalne i ośrodki kultury. Finał odbywa się w Mazowieckim Instytucie Kultury.

13 marca 2018 - Przesłuchania gminne w MDK Wołomin od godziny 13.00
Naszą szkołę reprezentują:
Aleksandra, Julia, Adam, Łucja, Julia i Karol.

W roku 2016 uczeń naszej szkoły Emil Witek zajął 1 miejsce w finale konkursu w kategorii dla uczniów klas I-III.

Zapraszamy do udziału w 40. Konkursie Recytatorskim Warszawska Syrenka w 2017 r.

W tym roku na eliminacjach gminnych naszą szkołę reprezentować będą:
Zosia (IVa), Emil (IIIa), Julia(IIa) i Aleksandra(IIa)
Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.